امروز: یکشنبه 24 تیر 1403

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

  • تلفن

    ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • فاکس

    ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • ایمیل

    paziresh.tahsili@gmail.com

اعزام دانشجو به اتریش

موسسه اعزام دانشجو علم و هنر میثاق برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در اروپا با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان، خدمات اخذ پذیرش تحصیلی از اتریش را ارائه می دهد. این موسسه اعزام دانشجو به اتریش آمادگی اخذ پذیرش تحصیلی برای کلیه رشته ها و همچنین مقاطع تحصیلی را از معتبر ترین دانشگاه های کشور اتریش که از نظر وزارت علوم کشورمان معتبر شناخته می شوند را برای علاقه مندان تحصیل در اتریش دارد.

 

موسسه اعزام دانشجو به اتریش

موسسه علم و هنر میثاق دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در راستای اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به اتریش در کلیه رشته های گروه هنر، علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه و علوم پزشکی آماده خدمت به جوانان علاقه مند تحصیل در خارج از کشور می باشد. در این راستا این موسسه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در کشور اتریش اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی می نماید. همچنین در زمینه رشته های علوم پزشکی اعم از پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، اخذ پذیرش از دانشگاه هایی صورت می گیرد که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان باشند.

از دیگر خدمات این موسسه اعزام دانشجو به اتریش اعزام پزشکان برای گذراندن دوره های فلوشیپ تخصصی به کشور اتریش می باشد که مورد استقبال این عزیزان قرار گرفته است.

حال به مقاطع تحصیلی در کشور اتریش اشاره می نماییم:

 

تحصیلات پایه

پایه ابتدایی ۴ سال است و سپس نوبت به مقطع متوسطه شروع می شود  که به۲ مرحله: متوسطه مقدماتی بمدت ۴ سال و متوسطه پیشرفته بمدت ۴ یا ۵ سال تقسیم می شود. در مقطع متوسطه عمومی، ۳ دوره: اختیاری - فشرده ، عمومی و آکادمیک – تدریس می شود. دوره آکادمیک دارای گرایشهای عمومی ، علمی و اقتصاد داخلی است. مقطع متوسطه پیشرفته ۴ یا ۵ سال است. دوره آکادمیک در این مقطع دارای ۴ گرایش است (عمومی، علمی، اقتصاد داخلی وعلمی/ تخصصی ). دوره متوسطه حرفه ای ۵ ساله می باشد. کلیه دوره ها به اخذ گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه (دیپلم دبیرستان) منجر می شود که مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مدارس عالی می باشند. فارغ التحصیلان هنرستان (دوره متوسطه حرفه ای) می توانند، جهت راهیابی به مراکز آموزش عالی، در آزمون سنجش شرکت کنند (بر اساس ضوابط جدید شورای ملی کشور). برای فارغ التحصیلان هنرستان و کالج های حرفه ای (شامل کالج های پرستاری و فنی پزشکی) گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه فنی و حرفه ای صادر میشود (پس از قبولی درآزمون نهایی).

تحصیلات دانشگاهی
خدمات آموزش عالی در اتریش توسط دانشگاه ها و دانشگاههای علمی کاربردی (که از سال ۱۹۹۴ میلادی روی کار آمدند) انجام می شود. در اصلاحات سال ۲۰۰۲ (۱۳۸۱)، رابطه بین دانشگاه و دولت مورد بازنگری قرار گرفت و  دانشگاهها متعلق به دولت می باشند و دولت بودجه مورد نیاز آنها را تامین می کند. دانشگاهها در اداره امور داخلی و تبعیین جایگاه علمی خود کاملا مستقل عمل میکنند. 
هر مرکز آموزش عالی، طبق قانون، دارای هیئت علمی متشکل از چهره های برجسته اجتماعی است و هیئت علمی همچنین مشاور وزیر آموزش، علوم و فرهنگ در امور مربوط به دانشگاه و تدابیر نظارتی است. رؤسای دانشگاه توسط مجمع دانشگاه انتخاب می شوند و وزارتخانه فقط در امور حقوقی نظارت دارد و مسئولیت اصلی آن متوجه سیاستگذاری راهبردی و تحقیقات است. آموزش عالی طبق قانون به مقاطع مختلف تقسیم و وظیفه اجرای آن به مراکز معین تفویض شده است. مقررات پذیرش و صدور مدرک تحصیلی نیز در قانون پیش بینی شده است. بر اساس قانون ارزشیابی دانشگاهی (مصوب ۱۹۹۹)، مدرک رسمی برای فارغ التحصیلان دوره های آموزش عالی در مراکز خصوصی از سوی شورای ارزیابی صادر میشود.

مقاطع تحصیلی
دوره کارشناسی: دانشگاهها و دانشگاههای علمی کاربردی(FH)مجاز به برگزاری دوره های  کارشناسی می باشند. داشتن گواهی ۱۲ ساله پایان تحصیلات متوسطه (دیپلم دبیرستان) و مدرک تحصیلی مدارس غیر متوسطه شرط لازم برای ورود به مقطع کارشناسی است. برای ورود به دانشگاههای علمی کاربردی و برخی رشته های دانشگاهی که تعداد متقاضیان از ظرفیت پذیرش بیشتر باشدعلاوه بر دارا بودن مدارک دبیرستان، قبولی در آزمون ورودی نیز می باشد. طول دوره کارشناسی ۸ سال می یاشد. 

دوره کارشناسی ارشد: دوره کارشناسی ارشد در اتریش به دو روش: ۱. کارشناسی ارشد پیوسته که متقاضیان با مدرک دیپلم وارد آن می شوند و ۲. کارشناسی ارشد ناپیوسته که با مدرک کارشناسی وارد آن می شوند و طول دوره کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال می باشد.
دوره دکتری: دوره دکترا فقط در دانشگاه های دولتی برگزار می شود و حداقل طول دوره ۳ سال می باشد و شرط ورود به این مقطع دارا بودن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و یا کارشناسی ارشد پیوسته از دانشگاهها یا دانشگاههای علمی کاربردی و تعیین استاد راهنما و داشتن موضوع پایان نامه است.

دوره فوق دکتری: این دوره صرفا تحقیقاتی است که ۲ تا ۳ سال طول می کشدو  به محققین برجسته و صاحبان آثار علمی منتشره اعطاء می شود و مدرک فوق دکتری صرفا یک مدرک خاص دانشگاهی است و یک مدرک آکادمیک محسوب نمی شود.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top