امروز: یکشنبه 23 خرداد 1400

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

 • تلفن

  ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • فاکس

  ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • ایمیل

  paziresh.tahsili@gmail.com

مقالات

 • بهترین کشور برای تحصیل بیوتکنولوژی

  1400/03/14 - 08:33:38
  بهترین کشور برای تحصیل بیوتکنولوژی

  رشته بیوتکنولوژی یا علوم و فناوری های زیستی از رشته هایی است که تا پیش از پاندمی ویروس کووید ۱۹ درصد قابل توجهی از مردان با آشنایی چندانی نداشتند. اما خدمات درخشان متخصصان این رشته در سراسر دنیا در زمینه مطالعه برای تولید واکسن این ویروس موجب شد این رشته به شکلی قابل توجه و بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. جوانان ایرانی علاقمند به تحصیل این رشته در خارج از کشور باید پیش از اقدام برای اپلای کردن و اخذ پذیرش از دانشگاه ها، با شرایط این رشته در کشورهای مختلف آشنا شده و بهترین کشور برای تحصیل بیوتکنولوژی یا علوم زیستی بر اساس شرایط خود را انتخاب نمایند. در این مطلب قصد داریم با معرفی شرایط کشورهایی که به عنوان اصلی ترین گزینه های تحصیل بیوتکنولوژی در خارج از کشور برای جوانان ایرانی به حساب می آیند، این عزیزان را در انتخاب محل تحصیل یاری نماییم.

  ادامه مطلب ...
 • بهترین کشور برای تحصیل مهندسی پزشکی

  1400/02/28 - 09:00:00
  بهترین کشور برای تحصیل مهندسی پزشکی

  رشته مهندسی پزشکی یکی از رشته های بسیار کاربردی به شمار رفته و زحمات متخصصان آن نقش قابل توجهی در فرآیند درمان بیماران ایفا می نماید. طبیعتاً شرایط کاری برای متخصصان این رشته در کشورهایی که صنایع مرتبط را دارا هستند، بسیار مناسب تر است. از این رو بسیاری از متخصصان این رشته در کشورمان در سال های اخیر به مهاجرت کاری به کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا می ‌اندیشند. خوشبختانه در سال های اخیر صنایع مرتبط با تجهیزات پزشکی در کشور عزیزمان ایران نیز توسعه فراوانی یافته اند و همین موضوع باعث شده اقبال به تحصیل این رشته در میان جوانان ایرانی بیش از پیش افزایش پیدا کند و بسیاری از آنان حتی برای تحصیل این رشته به خارج از کشور روند. پیش از هر اقدامی برای اخذ پذیرش تحصیلی لازم است مشتاقان تحصیل این رشته با کشورهایی که به عنوان گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل مهندسی پزشکی معروف هستند، آشنایی پیدا کنند و با مقایسه شرایط این کشورها با شرایط خود، گزینه مناسب برای مهاجرت تحصیلی خود را برگزینند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه تومسک روسیه

  1400/02/18 - 08:44:08
  دانشگاه تومسک روسیه

  یکی از دانشگاه‌ های برتر کشور روسیه که به تایید هر دو وزارتخانه علوم و بهداشت ایران نیز رسیده است، دانشگاه تومسک می باشد. این دانشگاه که نام کامل آن دانشگاه ایالتی تومسک بوده و در زبان انگلیسی به Tomsk State University شناخته می شود، در رنکینگ های معتبر بین المللی همواره یکی از ۵ دانشگاه برتر کشور روسیه بوده است. دانشگاه تامسک که بزرگ‌ ترین دانشگاه کلاسیک بخش آسیایی کشور پهناور روسیه به شمار می رود، در سال ۱۸۷۸ میلادی با حکم امپراطور الکساندر دوم و با نام دانشگاه امپریال تومسک تاسیس شده و در طول عمر بیش از یک قرن خود، با توسعه بسیاری هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی مواجه شده است.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه پیراگف مسکو روسیه

  1400/02/16 - 08:43:00
  دانشگاه پیراگف مسکو روسیه

  خوشبختانه در سال تحصیلی 2021 2022، دانشگاه های بیشتری از کشور روسیه به تایید وزارت بهداشت ایران رسیده اند و دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل در این کشور که اغلب قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های آن را دارند، گزینه های بیشتری پیش روی خود می بینند. دانشگاه پیراگف مسکو روسیه یکی از برترین دانشگاه های این کشور پهناور است که به طور ویژه بر آموزش و تحقیقات در زمینه رشته های علوم پزشکی و بخش سلامت، تمرکز دارد. دانشگاه ملی تحقیقات علوم پزشکی پیراگوف مسکو روسیه، که در زبان انگلیسی با نام Pirogov Russian National Research Medical University شناخته می شود، همه ساله در رنکینگ های بین المللی دانشگاه های علوم پزشکی، رتبه ای عالی به خود اختصاص داده و از برترین دانشگاه های روسیه به شمار می رفته است. در ادامه، به تفصیل به شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در این دانشگاه معتبر اشاره خواهیم نمود.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه

  1400/02/12 - 08:10:00
  دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه

  دانشگاه دوستی ملل مسکو که در زبان روسی با نام Российский университет дружбы народов و در زبان انگلیسی با نام People's Friendship University of Russia شناخته شده و با نام دانشگاه پاتریس لومومبا و دانشگاه رودن روسیه نیز شناخته می شود، در سال 1960 میلادی توسط مدیران آموزشی اتحاد جماهیر شوروی برای ارائه دوره های آموزش عالی به دانشجویانی از کشورهای جهان سوم تاسیس شد. تا پیش از سال 1992 و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، این دانشگاه با نام دانشگاه پاتریس لومومبا به فعالیت می پرداخت و تمرکز آن بر روی گسترش آموزش عالی در میان جوانان کشورهای غیر متعهد بود. وجه تسمیه آن نام پاتریس لومومبا رهبر استقلال کشور کنگو بود که در طی کودتایی کشته شد. بیش از ۷۷۰۰۰ فارغ ‌التحصیل این دانشگاه در ۱۷۰ کشور جهان مشغول به کار هستند که از این میان بیش از 5500 نفر آنان دارای مدرک دکتری و بالاتر هستند. هم اکنون نیز دانشگاه رودن یا دوستی ملل روسیه، بیشترین دانشجوی خارجی را در میان تمامی دانشگاه های کشور روسیه دارد.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه

  1400/02/10 - 09:45:00
  دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه

  دانشگاه دولتی سن پترزبورگ یکی از بهترین دانشگاه های کشور پهناور روسیه می باشد که در کلانشهر سن پترزبورگ در سال  1724 تاسیس شده است و هم اکنون به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز علمی تحقیقاتی این کشور به شمار می رود. در این  این دانشگاه جامع یکی از بزرگ ترین مراکز علمی و آکادمیک در کشور روسیه به حساب آمده و طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در دانشکده های مختلف آن برای دانشجویان مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود. دانشگاه دولتی سن پترزبورگ روسیه با در اختیار داشتن امکانات بسیار زیاد از جمله آزمایشگاه ها و کارگاه ها، مجموعه های متنوع ورزشی، کتابخانه و کلینیک های علوم پزشکی، دوره های رشته های تحصیلی مختلف به ویژه رشته های علوم پزشکی را در مقاطع مختلف تحصیلی و با بالاترین کیفیت آموزشی ارائه می نماید. یکی از ویژگی های این دانشگاه جامع دولتی کشور روسیه، کاربردی بودن آموزش ها در آن است که موجب می شود فارغ التحصیلان آن برای ورود به بازار کار، کاملا آبدیده شوند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه لومونوسوف مسکو

  1400/02/08 - 08:10:00
  دانشگاه لومونوسوف مسکو

  سالهاست در رنکینگ های بین المللی معتبر، دانشگاه لومونوسوف مسکو به عنوان برترین دانشگاه کشور روسیه شناخته می شود. این دانشگاه که در زبان روسی به Московский государственный университет имени М. В. Ломоносова و در زبان انگلیسی به Lomonosov State University of Moscow شناخته می شود، در بالای تپه ای به نام تپه گنجشکان در کلانشهر مسکو قرار گرفته است. یکی از دلایل شهرت این دانشگاه، بنای خاص ساختمان آن است که در میان دانشگاه های دنیا یگانه است. دانشگاه ایالتی لومونوسوف مسکو روسیه از نظر معماری بنا و ساختمان یکی از زیباترین و با عظمت ترین دانشگاه ها نه تنها در روسیه بلکه در کل دنیا به شمار می رود. ساختمان اصلی این دانشگاه یکی از هفت آسمان خراش ساخته شده در اواخر دوران استالین است که به دستور او به سبک معماری گوتیک و باروک در شهر مسکو پایتخت روسیه ساخته شده است. در این مطلب به معرفی دانشگاه اومونوسوف مسکو، برترین دانشگاه کشور روسیه می پردازیم.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه فدرال کازان روسیه

  1400/02/06 - 10:44:18
  دانشگاه فدرال کازان روسیه

  دانشگاه فدرال کازان که در منطقه ولگا در این کشور پهناور قرار گرفته یکی از بهترین دانشگاه های روسیه می باشد که همه ساله عده زیادی از سراسر دنیا برای اخذ پذیرش و ورود به دوره های تحصیلی ارائه شده در آن اقدام می کنند. این دانشگاه که در زبان انگلیسی با نام Kazan (Volga region) Federal University شناخته می شود، در 17 نوامبر سال 1804 میلادی تاسیس شده و در طول بیش از 2 قرن، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی توسعه فراوانی یافته است. امروزه دانشگاه فدرال کازان روسیه که یک دانشگاه دولتی محسوب می شود، با بیش از 4400 عضو هیئت علمی و کادر آموزشی و پژوهشی به بیش از 50200 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف خدمات آموزشی و پژوهشی ارائه می نماید. بیش از 4000 دانشجوی بین المللی از بیش از 90 کشور از جمله کشور عزیزمان ایران مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

  1399/12/30 - 23:55:00
  دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

  یکی از معتبرترین دانشگاه های روسیه دانشگاه نووسیبریسک می باشد که در سال ۱۹۵۹ شهری به همین نام که مرکز صنعتی و فرهنگی سرزمین سیبری است، راه اندازه شده و امروزه از برترین دانشگاه های این کشور به ویژه برای تحصیل رشته های علوم پزشکی به شمار می رود. امروزه دانشگاه نووسیبیرسک روسیه نسبت به زمان تاسیس از نظر کمی و کیفی توسعه بسیار زیادی پیدا کرده و با بیش از ۲۰۰۰ نفر کادر آموزشی و عضو هیئت علمی، میزبان بیش از ۷۰۰۰ دانشجو در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف می باشد. در این مطلب به شرایط اخذ پذیرش تحصیلی و رشته های مختلف این دانشگاه به ویژه دوره های تحصیل رشته های علوم پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک می پردازیم.

  ادامه مطلب ...
 • دانشگاه پاولوف روسیه

  1399/12/30 - 13:00:20
  دانشگاه پاولوف روسیه

  در کشور روسیه علاوه بر دانشگاه های جامع که دانشکده های علوم پزشکی هم دارند، دانشگاه های فراوانی نیز وجود دارند که به طور تخصصی به آموزش و تحقیقات پزشکی می پردازند. یکی از بهترین این دانشگاه ها دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ می باشد که به دانشگاه پاولوف شهرت دارد. تاسیس این دانشگاه به سال  1897 میلادی در شهر سن پترزبورگ باز می گردد. دانشگاه پاولوف روسیه اولین کالج پزشکی برای زنان در این کشور محسوب می شده است و حتی در ابتدای امر نام آن انستیتو پزشکی زنان بوده است. این دانشگاه دولتی کشور روسیه در طول زمان به حدی اعتبار به دست آورد که  به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز آکادمیک تحقیقات پزشکی در روسیه شناخته شد. دانشگاه پاولوف روسیه یا دانشگاه اول علوم پزشکی سن پترزبورگ با داشتن رتبه بین المللی مناسب و همچنین حضور در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران، یکی از گزینه های مناسب برای جوانان ایرانی مشتاق تحصیل در رشته های علوم پزشکی در این کشور به شمار می رود.

  ادامه مطلب ...
طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top