امروز: یکشنبه 24 تیر 1403

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

  • تلفن

    ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • فاکس

    ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • ایمیل

    paziresh.tahsili@gmail.com

بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق

از بهترین رشته های تحصیلی که در دانشگاه های خوب دنیا برای ورود به دوره های این رشته رقابت بسیار تنگاتنگی بین داوطلبان برقرار است، رشته حقوق می باشد. این رشته مباحث بسیار گسترده ای را در بر می گیرد و البته با توجه به تفاوت قوانین در کشورهای مختلف دنیا، معادل سازی مدارک فارغ التحصیلان این رشته در سایر کشورها، بسیار دشوار است و تقریبا باید تمامی واحدهای درسی را در کشور مقصد از نو بگذرانند. از این رو، برخی از علاقه مندان این رشته که قصد کار و زندگی در خارج از کشور را دارند، ترجیح می دهند این رشته را از ابتدا در کشور مورد نظر برای زندگی آینده خود تحصیل کنند. از این رو انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق پیش از هر اقدامی برای این افراد ضروری می باشد.

  • بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق

طبیعتا نمی توان به طور قطع یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق به حساب آورد. زیرا بهترین کشور و بهترین دانشگاه برای تحصیل هر فردی با توجه به شرایط وی باید انتخاب گردد و بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق برای هر فردی می تواند با دیگر افراد متفاوت باشد.

اولین فاکتور در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق، میزان اعتبار دانشگاه های کشور مورد نظر می باشد. زیرا هر چه رتبه بین المللی دانشگاه های کشوری در زمینه حقوق بالاتر باشد، طبیعتاً ارزش مدارک اخذ شده در آن ها نیز بالاتر است.

دیگر فاکتور مهم، بازار کار رشته حقوق در کشورهای مختلف است که باید مورد مقایسه قرار گیرد. درصد قابل توجهی از افرادی که برای تحصیل حقوق به خارج از کشور می ‌روند، قصد دارند در همان کشور محل تحصیل پس از اتمام دوره تحصیل خود به کار مشغول شوند. پس لازم است که از ابتدا با چشم باز بازار کار رشته حقوق در کشورهای مختلف را مقایسه نمایند و سپس تصمیم به انتخاب کشور محل تحصیل خود بگیرند.

برای افرادی که به تحصیل در خارج از کشور مشتاقند، بحث زبان نیز از فاکتورهای مهم تصمیم گیری به حساب می آید و طبیعتا هر فردی بسته به زبانی که در آن تسلط داشته و امکان اخذ مدرک آن زبان را دارد، می تواند کشور محل تحصیل خود را انتخاب نماید.

یکی دیگر از اصلی ‌ترین فاکتورها در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق شهریه تحصیل این رشته در دانشگاه های کشورهای مختلف می باشد که باید حتماً مورد مقایسه قرار گیرد. برای افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و محدودیتی در پرداخت شهریه ندارند، طبیعتاً این فاکتور زیاد مورد توجه قرار نمی ‌گیرد و آنان بیش تر به اعتبار دانشگاه های کشورها و شرایط بازار کار رشته حقوق در کشورهای مختلف توجه می ‌کنند. اما برای اکثر افرادی که مسائل اقتصادی نیز جزو فاکتورهای مهم به شمار می رود، تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان به علت شهریه های بسیار بالا سخت می باشد و برای چنین افرادی تحصیل در کشورهایی چون اتریش و آلمان می تواند گزینه ای به مراتب بهتر به حساب آید.

با در نظر گرفتن شرایط هر فرد و انطباق شرایط وی با شرایط تحصیل در کشورهای مختلف، می توان بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق را برای افراد مختلف انتخاب نمود. حال به شرایط تحصیل این رشته در برخی از کشورهایی که بیشتر دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های آنها اپلای می ‌کنند می پردازیم تا با مقایسه آنان تصمیم گیری برای مشتاقان تحصیل حقوق در خارج از کشور راحت تر صورت گیرد.

 

تحصیل رشته حقوق در فرانسه

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل رشته حقوق، کشور فرانسه می ‌باشد. این کشور دانشگاه های بسیار معتبری داشته و مدارک آن ها در کلیه کشورهای دنیا دارای اعتبار بسیار بالایی محسوب می گردد. به همین جهت، فارغ ‌التحصیلان آنها معمولاً بهترین فرصت های شغلی را از آن خود می‌ کنند. اکثر مشتاقان تحصیل رشته حقوق در فرانسه نهایت تلاش خود را می ‌کنند تا بتوانند از دانشگاه های بسیار معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و وارد دوره های تحصیل حقوق در این دانشگاهها شوند. دانشگاه هایی چون دانشگاه اول پاریس، دانشگاه سایسنس پو، دانشگاه دوم پاریس و دانشگاه سوربن، دانشگاه های مطرح این کشور در زمینه رشته حقوق به شمار می روندو به ترتیب رابه های 20، 51، 62 و رتبه ای بین 101 تا 150 را در میان دانشگاه های برتر دنیا در زمینه تخصصی حقوق در سال 2021 و بر اساس رنکینگ موسسه کیو اس، از آن خود کرده اند.

 

تحصیل رشته حقوق در ترکیه

بطور کلی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل ایرانیان، کشور ترکیه می ‌باشد. زیرا دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی در این کشور، با مشکلات معمول در اغلب کشورها مواجه نیستند. علاوه بر این، هزینه های تحصیل و اقامت دانشجویی در این کشور نیز نسبتا مناسب است. همچنین خود نزدیکی و همسایگی این کشور با کشور عزیزمان ایران نیز یک مزیت به حساب می آید. اکثر مشتاقان تحصیل رشته حقوق در ترکیه نهایت تلاش خود را می ‌کنند تا بتوانند از دانشگاه های بسیار معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و وارد دوره های تحصیل حقوق در این دانشگاهها شوند.

 

تحصیل رشته حقوق در کانادا

به طور کلی سطح تحصیل در کشور کانادا بسیار بالاست و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز در میان دانشگاه‌ های کشورهای مختلف دنیا مثال ‌زدنی است. همچنین به علت مهاجر پذیر بودن و بازار کار بسیار مناسب اکثر رشته ها در این کشور، دانشجویان بین المللی اقبال زیادی به ورود به دوره تحصیل در دانشگاه های کانادا به منظور امکان دستیابی به اقامت کاری پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم نشان می دهند. البته شهریه دوره های تحصیل رشته حقوق در کانادا نیز به مانند سایر رشته‌ ها در دانشگاه این کشور بالاست و البته این شرایط در کلیه کشورهای انگلیسی زبان برقرار است. اما انگیزه امکان کار و زندگی پس از تحصیل، بسیاری افراد را که تمکن مالی کافی برای پرداخت این هزینه را دارند، مجاب می کند که از این طریق شانس خود را برای داشتن آینده بهتر در این کشور امتحان نمایند. رشته حقوق هم از پردرآمدترین رشته ها و مشاغل در این کشور محسوب می شود. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در کانادا هستند، عبارتند از: دانشگاه تورنتو (با رتبه 17)، دانشگاه مک گیل (با رتبه 25) و دانشگاه بریتیش کلمبای (با رتبه 42).

 

تحصیل رشته حقوق در ایتالیا

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق هرگز نمی توان از ایتالیا چشم پوشی کرد و قطعا ایتالیا را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته حقوق در ایتالیا در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در ایتالیا، دانشگاه بولونیا (با رتبه 53)، دانشگاه ساپینزا رم (با رتبه 58)، دانشگاه موسسه اروپایی فلورانس (با رتبه 97) و دانشگاه میلان (با رتبه 98) هستند که این دانشگاه ها به  نوبه خود از اعتبار بین المللی مناسبی برخوردارند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اعتبار و ارزش فوق العاده ای برخوردار است.

 

تحصیل رشته حقوق در انگلستان

انگلیس نیز می تواند یکی از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق به حساب آید. طبیعتاً تمامی دوره های تحصیل رشته حقوق در انگلستان به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای ورود به آنها حتما باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس با نمره ۶ تا 6.5 بسته به دانشگاه مورد نظر ارائه شود. با توجه به رقابتی بودن ورود به دانشگاه های انگلستان در رشته حقوق متقاضیانی که پیش زمینه در رشته هنر داشته و مدرک دیپلم با معدل بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای ورود به این دوره ها خواهند داشت. از علل اقبال فراوان به تحصیل رشته حقوق در انگلستان بالا بودن درآمد متخصصان حقوق در این کشور است. بهترین دانشگاه های این کشور که دوره های تحصیل رشته حقوق در انگلستان را ارائه می نمایند، عبارتند از: دانشگاه آکسفورد (رتبه 2)، دانشگاه کمبریج (رتبه 3)، مدرسه اقتصاد لندن (با رتبه 6)، دانشگاه کالج لندن (با رتبه 15)، کینگز کالج لندن (با رتبه 16)، دانشگاه ادینبرو (با رتبه 23)، دانشگاه کوئین مری لندن (با رتبه 29)، دانشگاه دورهام (با رتبه 50)، دانشگاه گلاسکو(با رتبه 65)، دانشگاه بریستول (با رتبه 76)، دانشگاه منچستر (با رتبه 79)، دانشگاه ناتینگهام (با رتبه 93)، دانشگاه وارویک (ا رتبه 93) و دانشگاه لیدز (با رتبه 93).

 

تحصیل رشته حقوق در آلمان

تحصیل رشته حقوق در آلمان نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در آلمان به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن بازار کار رشته های مختلف به ویژه رشته حقوق در آلمان، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان نیز به نسبت سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، بسیار پایین تر است. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته حقوق در آلمان برای مشتاقان این رشته محسوب گردد. دانشگاه هومبولت برلین (با رتبه 39)، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (با رتبه 41)، دانشگاه هایدلبرگ (با رتبه 55)، دانشگاه هامبورگ (با رتبه 90) و دانشگاه گوته فرانکفورت (با رتبه 91)، برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در آلمان هستند.

 

تحصیل رشته حقوق در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای صاحب سبک در رشته های علوم انسانی محسوب می شود و بسیاری از نامداران این رشته ها اتریشی بوده اند. از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق در خارج از کشور، اتریش قلمداد شود. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل حقوق در اتریش علاوه بر بالا بودن اعتبار دانشگاه های کشور در زمینه رشته حقوق، هزینه مناسب تحصیل این رشته در این کشور پیشرفته اروپایی است. زیرا در کلیه مقاطع تحصیلی می ‌توان در دانشگاههای کشور اتریش رشته حقوق را فقط با ۷۵۰ یورو شهریه در هر ترم تحصیلی، معادل سالانه  1500 یورو تحصیل نمود. البته دانشجویان خوب و مستعد با معدل بالا بخشی از همین شهریه پایین را نیز بورسیه دریافت می کنند. با مقایسه شهریه تحصیل رشته حقوق در اتریش با سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان و همچنین با در نظر داشتن اعتبار و رتبه عالی دانشگاه های کشور اتریش در رشته حقوق، به خوبی می توان به توجیه پذیر بودن تحصیل رشته حقوق در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پی برد. بهترین دانشگاه های رشته حقوق در کشور اتریش، دانشگاه وین (با رتبه 69)، دانشگاه اروپای مرکزی وین (با رتبه ای بین 101 تا 150) و دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین (با رتبه ای بین 151 تا 200) می باشند.

 

تحصیل رشته حقوق در آمریکا

کشور پیشرفته و پهناور ایالات متحده آمریکا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته حقوق در کشور آمریکا بسیار مناسب است درآمد متخصصان رشته  حقوق نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در آمریکا هستند عبارتند از: دانشگاه هاروارد (با رتبه 1)، دانشگاه ییل (با رتبه 4)، دانشگاه استنفورد (با رتبه 5)، دانشگاه کلمبیا (با رتبه 7)، دانشگاه نیویورک (با رتبه 8)، دانشگاه برکلی کالیفرنیا (با رتبه 9)، دانشگاه شیکاگو (با رتبه 11)، دانشگاه جرج تاون (با رتبه 19)، دانشگاه یو سی ال ای کالیفرنیا در لوس آنجلس (با رتبه 26)، دانشگاه آن – آربور میشیگان (با رتبه 30)، دانشگاه پنسیلوانیا (با رتبه 31)، دانشگاه دوک (با رتبه 32)، دانشگاه کرنل (با رتبه 38)، دانشگاه ویرجینیا (با رتبه 46)، دانشگاه نورث وسترن (با رتبه 49)، دانشگاه جرج واشنگتن (با رتبه 75) و دانشگاه بوستون (با رتبه 98).

 

تحصیل رشته حقوق در روسیه

تحصیل رشته حقوق در روسیه نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در روسیه به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی از این کشور نیز با مشکلات معمول که در سایر کشورها پیش روی آنان است، مواجه نمی باشند.. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته حقوق در روسیه برای مشتاقان این رشته محسوب گردد. دانشگاه ایالتی لومونوسوف مسکو (با رتبه 67) دانشگاه اچ اس ئی مسکو (با رتبه ای بین 101 تا 150)، دانشگاه ام جی آی ام او مسکو (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه رودن مسکو (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه ایالتی حقوق کوتافین مسکو (با رتبه ای بین 201 تا 250) و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ ( با رتبه ای بین 201 تا 250)، برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در روسیه هستند.

 

تحصیل رشته حقوق در کره جنوبی

تحصیل رشته حقوق در کره جنوبی نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. اعتبار دانشگاه های این کشوربه ویژه در زمینه حقوق بسیار بالاست. دانشگاه ملی سئول (با رتبه 33)، دانشگاه کره (با رتبه 58) و دانشگاه یونسی (با رتبه 84)، برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در کره جنوبی هستند.

 

تحصیل رشته حقوق در استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته حقوق به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در استرالیا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته حقوق در کشور استرالیا بسیار مناسب است درآمد متخصصان حقوق نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. این موارد باعث شده که با وجود شهریه بالای دانشگاه های این کشور، بسیاری از جوانان از سراسر دنیا برای ورود به دوره های تحصیل رشته حقوق در استرالیا اپلای نمایند. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته حقوق در استرالیا هستند عبارتند از: دانشگاه ملبورن (با رتبه 11)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 13)، دانشگاه سیدنی (با رتبه 14)، دانشگاه ملی استرالیا (با رتبه 17)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 40)، ، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 43) و دانشگاه فناوری سیدنی (با رتبه 61).

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل حقوق و دریافت وقت مشاوره از طریق شماره ذیل با موسسه علم و هنر میثاق تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662181
مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top