امروز: یکشنبه 24 تیر 1403

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

  • تلفن

    ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • فاکس

    ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • ایمیل

    paziresh.tahsili@gmail.com

بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد

یکی از بهترین رشته های تحصیلی که در دانشگاه های خوب دنیا برای ورود به دوره های این رشته رقابت بسیار تنگاتنگی بین داوطلبان برقرار است، رشته اقتصاد می باشد. شاید در کشور ما این رشته از رشته های پر رقابت به شمار نرود، اما در کشورهای پیشرفته، این رشته از مهم ترین، پولسازترین و پررقابت ترین رشته های تحصیلی محسوب می شود. از این رو، برخی از علاقه مندان این رشته که قصد کار و زندگی در خارج از کشور را دارند، ترجیح می دهند این از ابتدا به تحصیل اقتصاد در خارج از کشور بپردازند. از این رو انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد پیش از هر اقدامی برای این افراد ضروری می باشد.

  • بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد

قطعا نمی توان یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آورد. زیرا بهترین کشور و بهترین دانشگاه برای تحصیل هر فردی با توجه به شرایط وی باید انتخاب گردد و بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد برای هر فردی می تواند با دیگر افراد متفاوت باشد. بدین جهت، ما فاکتورهای اصلی در انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی را بر می شماریم تا عزیزان بتوانند بهترین گزینه را بسته به شرایط خود انتخاب کنند.

اولین فاکتور در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد، میزان اعتبار دانشگاه های کشور مورد نظر می باشد. زیرا هر چه رتبه بین المللی دانشگاه های کشوری در زمینه اقتصاد بالاتر باشد، طبیعتاً ارزش مدارک اخذ شده در آن ها نیز بالاتر است.

دیگر فاکتور مهم، بازار کار رشته اقتصاد در کشورهای مختلف است که باید مورد مقایسه قرار گیرد. درصد قابل توجهی از افرادی که برای تحصیل اقتصاد به خارج از کشور می ‌روند، قصد دارند در همان کشور محل تحصیل پس از اتمام دوره تحصیل خود به کار مشغول شوند. پس لازم است که از ابتدا با چشم باز بازار کار رشته اقتصاد در کشورهای مختلف را مقایسه نمایند و سپس تصمیم به انتخاب کشور محل تحصیل خود بگیرند.

برای افرادی که به تحصیل در خارج از کشور مشتاقند، بحث زبان نیز از فاکتورهای مهم تصمیم گیری به حساب می آید و طبیعتا هر فردی بسته به زبانی که در آن تسلط داشته و امکان اخذ مدرک آن زبان را دارد، می تواند کشور محل تحصیل خود را انتخاب نماید.

یکی دیگر از اصلی ‌ترین فاکتورها در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد شهریه تحصیل این رشته در دانشگاه های کشورهای مختلف می باشد که باید حتماً مورد مقایسه قرار گیرد. برای افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و محدودیتی در پرداخت شهریه ندارند، طبیعتاً این فاکتور زیاد مورد توجه قرار نمی ‌گیرد و آنان بیش تر به اعتبار دانشگاه های کشورها و شرایط بازار کار رشته اقتصاد در کشورهای مختلف توجه می ‌کنند. اما برای اکثر افرادی که مسائل اقتصادی نیز جزو فاکتورهای مهم به شمار می رود، تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان به علت شهریه های بسیار بالا سخت می باشد و برای چنین افرادی تحصیل در کشورهایی چون اتریش و آلمان می تواند گزینه ای به مراتب بهتر به حساب آید.

با در نظر گرفتن شرایط هر فرد و انطباق شرایط وی با شرایط تحصیل در کشورهای مختلف، می توان بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد را برای افراد مختلف انتخاب نمود. حال به شرایط تحصیل این رشته در برخی از کشورهایی که بیشتر دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های آنها اپلای می ‌کنند می پردازیم تا با مقایسه آنان تصمیم گیری برای مشتاقان تحصیل اقتصاد در خارج از کشور راحت تر صورت گیرد.

 

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

تحصیل رشته اقتصاد در آلمان نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در آلمان به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن بازار کار رشته های مختلف به ویژه رشته اقتصاد در آلمان، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان نیز به نسبت سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، بسیار پایین تر است. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته اقتصاد در آلمان برای مشتاقان این رشته محسوب گردد. دانشگاه مانهایم (با رتبه 40)، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (با رتبه 50)، دانشگاه راینیش فردریش ویلهلم در بن (با رتبه 62) و دانشگاه هومبولت برلین (با رتبه 71)، برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در آلمان هستند.

 

تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل رشته اقتصاد، کشور فرانسه می ‌باشد. این کشور دانشگاه های بسیار معتبری داشته و مدارک آن ها در کلیه کشورهای دنیا دارای اعتبار بسیار بالایی محسوب می گردد. به همین جهت، فارغ ‌التحصیلان آنها معمولاً بهترین فرصت های شغلی را از آن خود می‌ کنند. اکثر مشتاقان تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه نهایت تلاش خود را می ‌کنند تا بتوانند از دانشگاه های بسیار معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و وارد دوره های تحصیل اقتصاد در این دانشگاهها شوند. دانشگاه هایی چون مدرسه اقتصاد پاریس (با رتبه 40)، اکول پلی تکنیک (با رتبه 74)، دانشگاه اول پپاریس (با رتبه 80)، دانشگاه ساینس پو پاریس (با رتبه 81)، مدرسه مدیریت اچ ئی سی پاریس (با رتبه 84) و دانشگاه پی اس ال (با رتبه 88)، دانشگاه های مطرح این کشور در زمینه رشته اقتصاد به شمار می روند.

 

تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان

انگلیس نیز می تواند یکی از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آید. طبیعتاً تمامی دوره های تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای ورود به آنها حتما باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس با نمره ۶ تا 6.5 بسته به دانشگاه مورد نظر ارائه شود. با توجه به رقابتی بودن ورود به دانشگاه های انگلستان در رشته اقتصاد متقاضیانی که پیش زمینه در رشته هنر داشته و مدرک دیپلم با معدل بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای ورود به این دوره ها خواهند داشت. از علل اقبال فراوان به تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان بالا بودن درآمد متخصصان اقتصاد در این کشور است. بهترین دانشگاه های این کشور که دوره های تحصیل رشته اقتصاد در انگلستان را ارائه می نمایند، عبارتند از: مدرسه اقتصاد لندن (با رتبه 6)، دانشگاه آکسفورد (با رتبه 9)، دانشگاه کمبریج (با رتبه 10)، دانشگاه کالج لندن (با رتبه 16)، دانشگاه وارویک (با رتبه 25)، مدرسه تجارت لندن (با رتبه 33)، امپریال کالج لندن (با رتبه 53)، دانشگاه منچستر (با رتبه 64)، دانشگاه ادینبرو (با رتبه 78)، دانشگاه بریستول (با رتبه 84) و دانشگاه ناتینگهام (با رتبه 86).

 

تحصیل رشته اقتصاد در کانادا

به طور کلی سطح تحصیل در کشور کانادا بسیار بالاست و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز در میان دانشگاه‌ های کشورهای مختلف دنیا مثال ‌زدنی است. همچنین به علت مهاجر پذیر بودن و بازار کار بسیار مناسب اکثر رشته ها در این کشور، دانشجویان بین المللی اقبال زیادی به ورود به دوره تحصیل در دانشگاه های کانادا به منظور امکان دستیابی به اقامت کاری پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم نشان می دهند. البته شهریه دوره های تحصیل رشته اقتصاد در کانادا نیز به مانند سایر رشته‌ ها در دانشگاه این کشور بالاست و البته این شرایط در کلیه کشورهای انگلیسی زبان برقرار است. اما انگیزه امکان کار و زندگی پس از تحصیل، بسیاری افراد را که تمکن مالی کافی برای پرداخت این هزینه را دارند، مجاب می کند که از این طریق شانس خود را برای داشتن آینده بهتر در این کشور امتحان نمایند. رشته اقتصاد هم از پردرآمدترین رشته ها و مشاغل در این کشور محسوب می شود. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در کانادا هستند، عبارتند از: دانشگاه تورنتو (با رتبه 22)، دانشگاه بریتیش کلمبیا (با رتبه 23)، دانشگاه مک گیل (با رتبه 123)، دانشگاه وسترن (با رتبه 125) و دانشگاه کوئین در کینگستون (با رتبه 133).

 

تحصیل رشته اقتصاد در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای صاحب سبک در بسیاری از علوم محسوب می شود. از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد در خارج از کشور، اتریش قلمداد شود. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل اقتصاد در اتریش علاوه بر بالا بودن اعتبار دانشگاه های کشور در زمینه رشته اقتصاد، هزینه مناسب تحصیل این رشته در این کشور پیشرفته اروپایی است. زیرا در کلیه مقاطع تحصیلی می ‌توان در دانشگاههای کشور اتریش رشته اقتصاد را فقط با ۷۵۰ یورو شهریه در هر ترم تحصیلی، معادل سالانه  1500 یورو تحصیل نمود. البته دانشجویان خوب و مستعد با معدل بالا بخشی از همین شهریه پایین را نیز بورسیه دریافت می کنند. با مقایسه شهریه تحصیل رشته اقتصاد در اتریش با سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان و همچنین با در نظر داشتن اعتبار و رتبه عالی دانشگاه های کشور اتریش در رشته اقتصاد، به خوبی می توان به توجیه پذیر بودن تحصیل رشته اقتصاد در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پی برد. بهترین دانشگاه های رشته اقتصاد در کشور اتریش، دانشگاه اقتصاد و بازرگانی وین (با رتبه 108)، دانشگاه وین (با رتبه 128)، دانشگاه اروپای مرکزی وین (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه یوهانس کپلر لینز (با رتبه 351 تا 400) و دانشگاه اینسبروک (با رتبه 401 تا 450) می باشند.

 

تحصیل رشته اقتصاد در آمریکا

کشور پیشرفته و پهناور ایالات متحده آمریکا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته اقتصاد در کشور آمریکا بسیار مناسب است درآمد متخصصان رشته  اقتصاد نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در آمریکا هستند، عبارتند از: موسسه فناوری ماساچوست (با رتبه 1)، دانشگاه هاروارد (با رتبه 2)، دانشگاه استنفورد (با رتبه 3)، دانشگاه پرینستون (با رتبه 4)، دانشگاه برکلی کالیفرنیا (با رتبه 5)، دانشگاه شیکاگو (با رتبه 7)، دانشگاه ییل (با رتبه 8)، دانشگاه کلمبیا (با رتبه 11)، دانشگاه نیویورک (با رتبه 12)، دانشگاه پنسیلوانیا (با رتبه 13)، دانشگاه نورث وسترن (با رتبه 14)، دانشگاه لوس آنجلس کالیفرنیا (با رتبه 15)، دانشگاه آن آربور میشیگان (با رتبه 19)، دانشگاه سن دیگو کالیفرنیا (با رتبه 20)، دانشگاه دوک (با رتبه 21)، دانشگاه بوستون (با رتبه 28)، دانشگاه کورنل (با رتبه 35)، موسسه فناوری کالیفرنیا (با رتبه 38)، دانشگاه براون (با رتبه 44)، دانشگاه دیویس کالیفرنیا (با رتبه 50)، دانشگاه مدیسون ویسکانسین (با رتبه 52)، دانشگاه کارنگی ملون (با رتبه 56)، دانشگاه توین سیتیز مینه سوتا (با رتبه 59)، کالج دارموث (با رتبه 66)، دانشگاه آستین تگزاس (با رتبه 68)، دانشگاه مریلند در کالج پارک (با رتبه 78)، دانشگاه ایالتی میشیگان (با رتبه 87)، کالج بوستون (با رتبه 92)، دانشگاه اربانا کمپین ایلینوی (با رتبه 92) و دانشگاه جانز هاپکینز (با رتبه 96).

 

تحصیل رشته اقتصاد در سوئیس

سوئیس نیز از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود و اعتبار دانشگاه های این کشور زیبای اروپایی نیز بسیار بالاست.  از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد در خارج از کشور، سوئیس قلمداد شود. بهترین دانشگاه های رشته اقتصاد در کشور سوئیس، دانشگاه زوریخ (با رتبه 30)، موسسه فناوری فدرال زوریخ  (با رتبه 35)، دانشگاه سنت گالن (با رتبه 99)، دانشگاه لوزان (با رتبه 119)، دانشگاه ژنو (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه برن (با رتبه ای بین 251 تا 300) و دانشگاه بازل (با رتبه ای بین 351 تا 400).

 

تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد هرگز نمی توان از ایتالیا چشم پوشی کرد و قطعا ایتالیا را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در ایتالیا، دانشگاه باسکونی میلان (با رتبه 18)، دانشگاه بولونیا (با رتبه 81)، دانشگاه تورورگاتا رم (با رتبه 142) و  دانشگاه ساپینزا رم (با رتبه 146)، هستند که این دانشگاه ها به  نوبه خود از اعتبار بین المللی مناسبی برخوردارند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اعتبار و ارزش فوق العاده ای برخوردار است.

 

تحصیل رشته اقتصاد در هلند

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد هرگز نمی توان از هلند نیز چشم پوشی کرد و قطعا این کشور را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته اقتصاد در هلند در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در هلند، دانشگاه تیلبورگ (با رتبه 28)، دانشگاه اراسموس رتردام (با رتبه 43)، دانشگاه آمستردام (با رتبه 56)، دانشگاه خرونینگن (با رتبه 92)، دانشگاه وریج آمستردام (با رتبه 92)، دانشگاه ماستریخت (با رتبه 110)، دانشگاه واخنینگن (با رتبه 142)، دانشگاه اوترخت (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه لایدن (با رتبه ای بین 301 تا 350) و دانشگاه رادبود (با رتبه ای بین 401 تا 450) هستند که این دانشگاه ها به  نوبه خود از اعتبار بین المللی مناسبی برخوردارند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اعتبار و ارزش فوق العاده ای برخوردار است.

 

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه

تحصیل رشته اقتصاد در روسیه نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در روسیه به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی از این کشور نیز با مشکلات معمول که در سایر کشورها پیش روی آنان است، مواجه نمی باشند.. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته اقتصاد در روسیه برای مشتاقان این رشته محسوب گردد. دانشگاه اچ اس ئی مسکو (با رتبه 76)، دانشگاه ایالتی لومونوسوف مسکو (با رتبه 108)، دانشگاه اقتصاد پلخانوف مسکو (با رتبه 139)، مدرسه جدید اقتصاد مسکو (با رتبه ای بین 201 تا 250)، دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ ( با رتبه این بین 201 تا 250)، دانشگاه مالی دولتی فدراسیون روسیه (با رتبه ای بین 251 تا 300)، دانشگاه فدرال کازان در منطقه ولگا (با رتبه ای بین 301 تا 350)، دانشگاه ام جی آی ام او مسکو (با رتبه ای بین 301 تا 350)، دانشگاه پلی تکنیک پتر کبیر سن پترزبورگ (با رتبه ای بین 301 تا 350)، دانشگاه رودن مسکو (با رتبه ای بین 351 تا 400)، آکادمی ملی اقتصاد و مدیریت دولتی ریاست جمهوری روسیه در مسکو (با رتبه ای بین 351 تا 400) و دانشگاه فدرال اورال (با رتبه ای بین 351 تا 400) برترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در روسیه هستند.

 

تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد از اسپانیا نیز نمی توان چشم پوشی کرد و این کشور اروپایی را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نیز نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. بهترین دانشگاه های ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در اسپانیا، دانشگاه کارلوس سوم مادرید (با رتبه 47)، دانشگاه پمپئو فابرا بارسلونا (با رتبه 56)، مدرسه تحصیلات تکمیلی اقتصاد بارسلونا (با رتبه 69)، دانشگاه آتونوما بارسلون (با رتبه 88) و دانشگاه ناوارا در پمپلونا (با رتبه 138)  هستند که این دانشگاه ها به  نوبه خود از اعتبار بین المللی مناسبی برخوردارند و مدارک تحصیلی آن ها در سراسر دنیا و به ویژه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا از اعتبار و ارزش فوق العاده ای برخوردار است.

 

تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در استرالیا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته اقتصاد در کشور استرالیا بسیار مناسب است درآمد متخصصان اقتصاد نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. این موارد باعث شده که با وجود شهریه بالای دانشگاه های این کشور، بسیاری از جوانان از سراسر دنیا برای ورود به دوره های تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا اپلای نمایند. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در استرالیا هستند عبارتند از: دانشگاه ملبورن (با رتبه 30)، دانشگاه ملی استرالیا (با رتبه 33)، دانشگاه موناش ملبورن (با رتبه 35)، دانشگاه سیدنی (با رتبه 38)، دانشگاه نیو ساوث ولز (با رتبه 42)، دانشگاه کوئینزلند (با رتبه 72) و دانشگاه فناوری سیدنی (با رتبه 103).

 

تحصیل رشته اقتصاد در نیوزلند

کشور زیبا و کوچک نیوزلند هم به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در نیوزلند وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته اقتصاد در کشور نیوزلند بسیار مناسب است درآمد متخصصان اقتصاد نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. این موارد باعث شده که با وجود شهریه بالای دانشگاه های این کشور، بسیاری از جوانان از سراسر دنیا برای ورود به دوره های تحصیل رشته اقتصاد در نیوزلند اپلای نمایند. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل رشته اقتصاد در نیوزلند هستند عبارتند از: دانشگاه آکلند (با رتبه 96)، دانشگاه ویکتوریا ولینگتون (با رتبه ای بین 151 تا 200)، دانشگاه کانتربری (با رتبه ای بین 201 تا 250)، دانشگاه اتاگو (با رتبه ای بین 201 تا 250)، دانشگاه مسی (با رتبه ای بین 251 تا 300)، دانشگاه فنی آکلند (با رتبه ای بین 301 تا 350) و دانشگاه وایکاتو (با رتبه ای بین 301 تا 350).

 

تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد برای ایرانیان مشتاق تحصیل در خارج از کشور، از اسلواکی نیز نمی توان چشم پوشی کرد و این کشور اروپایی را نیز می توان یکی از گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته اقتصاد به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نیز نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز مناسب است. امکان تحصیل رشته اقتصاد در اسلواکی در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. از مزایای تحصیل در اسلواکی در رشته اقتصاد برای هموطنانمان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس باید اشاره کرد. همچنین چون این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان بولونیاست، مدارک تحصیلی دانشگاه های آن در کلیه کشورهای اروپایی عضو این پیمان حتی آلمان و اتریش نیز مورد تایید است و فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور در صورت تمایل به کار در هر یک از کشورهای عضو پیمان بولونیا، فقط با داشتن تسلط به زبان آن کشور و ارائه مدرک آن زبان، می توانند اقدام نمایند.

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رشته اقتصاد و دریافت وقت مشاوره از طریق شماره ذیل با موسسه علم و هنر میثاق تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662181
مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top