امروز: دوشنبه 1 مرداد 1403

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

  • تلفن

    ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • فاکس

    ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

  • ایمیل

    paziresh.tahsili@gmail.com

بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع

از بهترین رشته های تحصیلی در مجموعه فنی مهندسی که در دانشگاه های خوب دنیا برای ورود به دوره های این رشته رقابت بسیار تنگاتنگی بین داوطلبان برقرار است، رشته مهندسی صنایع می باشددر کشور خودمان نیز استقبال از دوره های تحصیلی این رشته بسیار زیاد است. به طور معمول بازار کار این رشته در اکثر کشورها مناسب است و به ویژه فرصت های شغلی زیادی برای متخصصان آن در کشورهای صنعتی فراهم است. برخی از علاقه مندان این رشته که قصد کار و زندگی در خارج از کشور را دارند، ترجیح می دهند این از ابتدا به تحصیل مهندسی صنایع در خارج از کشور بپردازند. از این رو انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع پیش از هر اقدامی برای این افراد ضروری می باشد.

  • بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع

قطعا نمی توان یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آورد. زیرا بهترین کشور و بهترین دانشگاه برای تحصیل هر فردی با توجه به شرایط وی باید انتخاب گردد و بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع برای هر فردی می تواند با دیگر افراد متفاوت باشد. بدین جهت، ما فاکتورهای اصلی در انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی را بر می شماریم تا عزیزان بتوانند بهترین گزینه را بسته به شرایط خود انتخاب کنند.

برای افرادی که به تحصیل در خارج از کشور مشتاقند، بحث زبان از فاکتورهای مهم تصمیم گیری به حساب می آید و طبیعتا هر فردی بسته به زبانی که در آن تسلط داشته و امکان اخذ مدرک آن زبان را دارد، می تواند کشور محل تحصیل خود را انتخاب نماید.

یکی از اصلی ‌ترین فاکتورها در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع شهریه تحصیل این رشته در دانشگاه های کشورهای مختلف می باشد که باید حتماً مورد مقایسه قرار گیرد. برای افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردار بوده و محدودیتی در پرداخت شهریه ندارند، طبیعتاً این فاکتور زیاد مورد توجه قرار نمی ‌گیرد و آنان بیش تر به اعتبار دانشگاه های کشورها و شرایط بازار کار رشته مهندسی صنایع در کشورهای مختلف توجه می ‌کنند. اما برای اکثر افرادی که مسائل مالی و اقتصادی نیز جزو فاکتورهای مهم به شمار می رود، تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان به علت شهریه های بسیار بالا سخت می باشد و برای چنین افرادی تحصیل در کشورهایی چون اتریش و آلمان می تواند گزینه ای به مراتب بهتر به حساب آید.

دیگر فاکتور در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع، میزان اعتبار دانشگاه های کشور مورد نظر می باشد. زیرا هر چه رتبه بین المللی دانشگاه های کشوری در زمینه مهندسی صنایع بالاتر باشد، طبیعتاً ارزش مدارک اخذ شده در آن ها نیز بالاتر است.

دیگر فاکتور مهم، بازار کار رشته مهندسی صنایع در کشورهای مختلف است که باید مورد مقایسه قرار گیرد. درصد قابل توجهی از افرادی که برای تحصیل مهندسی صنایع به خارج از کشور می ‌روند، قصد دارند در همان کشور محل تحصیل پس از اتمام دوره تحصیل خود به کار مشغول شوند. پس لازم است که از ابتدا با چشم باز بازار کار رشته مهندسی صنایع در کشورهای مختلف را مقایسه نمایند و سپس تصمیم به انتخاب کشور محل تحصیل خود بگیرند.

با در نظر گرفتن شرایط هر فرد و انطباق شرایط وی با شرایط تحصیل در کشورهای مختلف، می توان بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع را برای افراد مختلف انتخاب نمود. حال به شرایط تحصیل این رشته در برخی از کشورهایی که بیشتر دانشجویان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های آنها اپلای می ‌کنند می پردازیم تا با مقایسه آنان تصمیم گیری برای مشتاقان تحصیل مهندسی صنایع در خارج از کشور راحت تر صورت گیرد.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان

تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در آلمان به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن بازار کار رشته های مختلف به ویژه رشته مهندسی صنایع در آلمان، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان نیز به نسبت سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان، بسیار پایین تر است. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان برای مشتاقان این رشته محسوب گردد.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در اتریش

کشور صنعتی اتریش یکی از کشورهای صاحب سبک در رشته های مرتبط با صنایع محسوب می شود. از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع در خارج از کشور، اتریش قلمداد شود. یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل مهندسی صنایع در اتریش علاوه بر بالا بودن اعتبار دانشگاه های کشور در زمینه رشته مهندسی صنایع، هزینه مناسب تحصیل این رشته در این کشور پیشرفته اروپایی است. زیرا در کلیه مقاطع تحصیلی می ‌توان در دانشگاههای کشور اتریش رشته مهندسی صنایع را فقط با ۷۵۰ یورو شهریه در هر ترم تحصیلی، معادل سالانه  1500 یورو تحصیل نمود. البته دانشجویان خوب و مستعد با معدل بالا بخشی از همین شهریه پایین را نیز بورسیه دریافت می کنند. با مقایسه شهریه تحصیل رشته مهندسی صنایع در اتریش با سایر کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان و همچنین با در نظر داشتن اعتبار و رتبه عالی دانشگاه های کشور اتریش در رشته مهندسی صنایع، به خوبی می توان به توجیه پذیر بودن تحصیل رشته مهندسی صنایع در اتریش نسبت به بسیاری از کشورهای دنیا پی برد.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در ایتالیا

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع هرگز نمی توان از ایتالیا چشم پوشی کرد و قطعا ایتالیا را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته مهندسی صنایع در ایتالیا در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در کانادا

به طور کلی سطح تحصیل در کشور کانادا بسیار بالاست و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز در میان دانشگاه‌ های کشورهای مختلف دنیا مثال ‌زدنی است. همچنین به علت مهاجر پذیر بودن و بازار کار بسیار مناسب اکثر رشته ها در این کشور، دانشجویان بین المللی اقبال زیادی به ورود به دوره تحصیل در دانشگاه های کانادا به منظور امکان دستیابی به اقامت کاری پس از تحصیل و در نهایت اخذ اقامت دائم نشان می دهند. البته شهریه دوره های تحصیل رشته مهندسی صنایع در کانادا نیز به مانند سایر رشته‌ ها در دانشگاه این کشور بالاست و البته این شرایط در کلیه کشورهای انگلیسی زبان برقرار است. اما انگیزه امکان کار و زندگی پس از تحصیل، بسیاری افراد را که تمکن مالی کافی برای پرداخت این هزینه را دارند، مجاب می کند که از این طریق شانس خود را برای داشتن آینده بهتر در این کشور امتحان نمایند. رشته مهندسی صنایع هم از پردرآمدترین رشته ها و مشاغل در این کشور محسوب می شود.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در سوئد

سوئد نیز از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود و اعتبار دانشگاه های این کشور زیبای اروپایی نیز بسیار بالاست.  از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع در خارج از کشور، سوئد قلمداد شود.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در فرانسه

یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل رشته مهندسی صنایع، کشور فرانسه می ‌باشد. این کشور دانشگاه های بسیار معتبری داشته و مدارک آن ها در کلیه کشورهای دنیا دارای اعتبار بسیار بالایی محسوب می گردد. به همین جهت، فارغ ‌التحصیلان آنها معمولاً بهترین فرصت های شغلی را از آن خود می‌ کنند. اکثر مشتاقان تحصیل رشته مهندسی صنایع در فرانسه نهایت تلاش خود را می ‌کنند تا بتوانند از دانشگاه های بسیار معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و وارد دوره های تحصیل مهندسی صنایع در این دانشگاهها شوند.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در استرالیا

استرالیا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در استرالیا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته مهندسی صنایع در کشور استرالیا بسیار مناسب است درآمد متخصصان مهندسی صنایع نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست. این موارد باعث شده که با وجود شهریه بالای دانشگاه های این کشور، بسیاری از جوانان از سراسر دنیا برای ورود به دوره های تحصیل رشته مهندسی صنایع در استرالیا اپلای نمایند.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در هلند

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع هرگز نمی توان از هلند نیز چشم پوشی کرد و قطعا این کشور را نیز می توان یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور بسیار بالاست. امکان تحصیل رشته مهندسی صنایع در هلند در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد.

 

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در نروژ

نروژ نیز از کشورهای بسیار مناسب برای مهاجرت تحصیلی محسوب می شود و اعتبار دانشگاه های این کشور زیبای اروپایی نیز بسیار بالاست.  از این رو قطعا باید یکی از اصلی ترین گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع در خارج از کشور، نروژ قلمداد شود.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در انگلستان

انگلیس نیز می تواند یکی از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آید. طبیعتاً تمامی دوره های تحصیل رشته مهندسی صنایع در انگلستان به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای ورود به آنها حتما باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس با نمره ۶ تا 6.5 بسته به دانشگاه مورد نظر ارائه شود. با توجه به رقابتی بودن ورود به دانشگاه های انگلستان در رشته مهندسی صنایع متقاضیانی که پیش زمینه در رشته هنر داشته و مدرک دیپلم با معدل بالاتری داشته باشند، شانس بیشتری برای ورود به این دوره ها خواهند داشت. از علل اقبال فراوان به تحصیل رشته مهندسی صنایع در انگلستان بالا بودن درآمد متخصصان مهندسی صنایع در این کشور است.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در آمریکا

کشور پیشرفته و پهناور ایالات متحده آمریکا نیز می تواند بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آید. اکثر دانشجویانی که برای تحصیل در آمریکا وارد این کشور می شوند قصد دارند پس از تحصیل در این کشور ویزای کار دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم این کشور دست یابد. بازار کار رشته مهندسی صنایع در کشور آمریکا بسیار مناسب است درآمد متخصصان رشته  مهندسی صنایع نیز به نسبت هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالاست.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در روسیه

تحصیل رشته مهندسی صنایع در روسیه نیز می ‌تواند برای مشتاقان این رشته گزینه بسیار مناسبی به حساب آید. به طور کلی تحصیل در روسیه به علل مختلفی از جمله بالا بودن اعتبار دانشگاه‌ های این کشور و همچنین مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در این کشور، می تواند بسیار توجیه پذیر باشد. علاوه بر این موارد، دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی از این کشور نیز با مشکلات معمول که در سایر کشورها پیش روی آنان است، مواجه نمی باشند. همین موضوع نیز می تواند از موارد بسیار جذاب و انگیزاننده برای تحصیل رشته مهندسی صنایع در روسیه برای مشتاقان این رشته محسوب گردد.

 

تحصیل رشته مهندسی صنایع در اسلواکی

در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع برای ایرانیان مشتاق تحصیل در خارج از کشور، از اسلواکی نیز نمی توان چشم پوشی کرد و این کشور اروپایی را نیز می توان یکی از گزینه ها برای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل در رشته مهندسی صنایع به حساب آورد. هزینه های تحصیل در این کشور عضو اتحادیه اروپا نیز نسبتا مناسب بوده و اعتبار دانشگاه های این کشور نیز مناسب است. امکان تحصیل رشته مهندسی صنایع در اسلواکی در دانشگاه های مختلف این کشور برای هموطنان عزیزمان وجود دارد. از مزایای تحصیل در اسلواکی در رشته مهندسی صنایع برای هموطنانمان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس باید اشاره کرد. همچنین چون این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان بولونیاست، مدارک تحصیلی دانشگاه های آن در کلیه کشورهای اروپایی عضو این پیمان حتی آلمان و اتریش نیز مورد تایید است و فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور در صورت تمایل به کار در هر یک از کشورهای عضو پیمان بولونیا، فقط با داشتن تسلط به زبان آن کشور و ارائه مدرک آن زبان، می توانند اقدام نمایند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رشته صنایع و دریافت وقت مشاوره از طریق شماره ذیل با موسسه علم و هنر میثاق تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662181
مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top