امروز: یکشنبه 2 مهر 1402

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

 • تلفن

  ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • فاکس

  ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • ایمیل

  paziresh.tahsili@gmail.com

بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی

رشته روانشناسی یکی از رشته های بسیار محبوب و پرکاربرد به حساب آمده و بسیاری از جوانان نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای مختلف دنیا آن را برای تحصیل و در پی آن آینده شغلی انتخاب می کنند. می دانیم که انسان موجودی چند بعدی بوده و از اصلی ‌ترین ابعاد وجودی آن بعد روحی و روانی وی می باشد و توجه به این بعد حساس از وجود انسان در جوامع پیشرفته به شدت مورد نظر قرار می گیرد. از این رو بسیاری از علاقه مندان این رشته از ابتدای امر سعی می‌ کنند در کشوری به تحصیل این رشته بپردازند که آینده شغلی مناسبی در آن برای متخصصان روانشناسی می توان متصور بود. اما نمی توان با قاطعیت یک کشور را به عنوان بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی انتخاب کرده و به مشتاقان تحصیل این رشته در خارج از کشور معرفی نمود.

 • بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی
 • بهترین کشور برای تحصیل رشته روانشناسی
 • بهترین کشورها برای تحصیل روانشناسی

هر فردی بسته به شرایط خود باید به انتخاب کشور و دانشگاه محل تحصیل خود اقدام نماید و برای هر فردی با در نظر گرفتن شرایط وی یک کشور می تواند بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آید. اولین مورد که باید مدنظر قرار گیرد، فاکتور شهریه و هزینه تحصیل و همچنین هزینه های زندگی دانشجویی می باشد. طبیعتاً در کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، کانادا، آمریکا، انگلستان و نیوزلند هم شهریه ‌های دانشگاه ها بسیار بالاست و هم هزینه های زندگی دانشجویی رقم قابل توجهی می باشد. از این رو افرادی که تمکن مالی کافی ندارند نمی‌ توانند در دانشگاه‌ های این کشورها به تحصیل رشته روانشناسی بپردازند. گرچه در دانشگاه های این کشورها طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی به دانشجویان شایسته ارائه می گردد. برای بسیاری از افراد که از شرایط مالی ضعیف ‌تری برخوردارند، کشورهایی همچون آلمان و اتریش می توانند گزینه های بهتری به حساب آیند. زیرا در این کشورها هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه بسیار پایین است و همچنین هزینه های زندگی دانشجویی نیز نسبت به کشورهای انگلیسی زبان پایین‌ تر است. اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که ورود به دانشگاه‌ های کشورهای اتریش و آلمان بسیار سخت است و تنها افراد نخبه می ‌توانند وارد دانشگاه های برتر این کشورها شوند.

شرایط بازار کار این رشته نیز در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی موثر است. قطعاً درصد بالایی از افراد که قصد تحصیل روانشناسی در خارج از کشور را دارند، می خواهند پس از اتمام دوره تحصیل در همان کشور محل تحصیل خود به کار مشغول شده و اقامت دائم دریافت نمایند. از این رو بهتر است در ابتدای امر پیش از انتخاب دانشگاه بازار کار رشته روانشناسی در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته و کشوری برای تحصیل انتخاب شود که بازار کار مناسبی نیز برای رشته روانشناسی داراست.

فاکتور زبان نیز از دیگر موارد مهم در انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب می ‌آید برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط بالایی داشته و می ‌توانند مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس ارائه نمایند کشورهای انگلیسی زبان همچون انگلستان، کانادا، آمریکا، استرالیا و نیوزلند می توانند گزینه های مناسب برای تحصیل به حساب آیند. همچنین در برخی کشورهای دیگر دنیا همچون اسلواکی، جمهوری چک، هند، مالزی، فیلیپین، چین و اسلوونی نیز امکان تحصیل به زبان انگلیسی مهیاست.  از طرف دیگر برای افرادی که به زبان آلمانی تسلط بالایی داشته و مدرک زبان آلمانی معتبر می ‌توانند ارائه کنند، کشورهایی همچون آلمان، روسیه و سوئیس برایشان بهترین گزینه های تحصیلی به حساب می آیند.

برای دانشجویان ایرانی فاکتور سهولت اخذ ویزای دانشجویی نیز باید مدنظر قرار گیرد. در برخی از کشورها از جمله آمریکا اخذ ویزای دانشجویی برای دانشجویان ایرانی بسیار سخت تر است و در برخی از کشورها مانند مجارستان آن که عضو اتحادیه اروپاست شرایط ساده تر می باشد، به همین علت این فاکتور نیز نباید از نظر دور بماند.

با در نظر گرفتن جمیع جهات، با انطباق شرایط هر فرد با شرایط کشورهای مختلف، هر فردی خود می‌ تواند بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی را از منظر خود انتخاب نموده و برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاهی های آن کشور اپلای نماید. در ادامه مطلب به شرایط تحصیل رشته روانشناسی در کشورهایی که معمولاً به عنوان اصلی ترین مقاصد مهاجرت تحصیلی ایرانیان به حساب می ‌آیند، خواهیم پرداخت تا علاقه مندان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور بتوانند با استفاده از اطلاعات ارائه شده بهترین انتخاب را داشته باشند.

 

تحصیل روانشناسی در کانادا

برای مشتاقان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور، کانادا می تواند یکی از بهترین گزینه ها به حساب آید. زیرا اولاً با تحصیل روانشناسی در کانادا دانشجویان پس از اتمام دوره می ‌توانند ویزای کار این کشور را دریافت نموده و در نهایت به اقامت دائم کانادا دست یابند. همچنین رتبه و اعتبار دانشگاه های کانادا در سطح جهان بسیار بالاست و فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور در صورتی که بخواهند پس از اتمام دوره تحصیل خود در هر یک از کشورهای پیشرفته دنیا مشغول به کار شوند، مشکلی نخواهند داشت. علاوه بر این بسیاری از دانشگاه‌ه ای کشور کانادا مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران نیز هستند و در صورتی که دانشجو پس از اتمام دوره تحصیل خود در این کشور، قصد داشته باشد به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شود نیز مشکلی نخواهد داشت. علاوه بر این باید در نظر داشت که در رنکینگ تخصصی موسسه کیو اس در زمینه رشته روانشناسی که برای سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام شده نیز دانشگاه های کانادا رتبه ‌های بسیار فاخر را به خود اختصاص داده ‌اند. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در کانادا هستند عبارتند از: دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو و دانشگاه مک گیل که به ترتیب رتبه ۱۳، ۱۹ و ۳۰ را در میان دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی از آن خود کرده اند. سایر دانشگاههای معتبر این کشورکه ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در کانادا هستند عبارتند از: دانشگاه سایمون فریزر، دانشگاه مونترال، دانشگاه واترلو، دانشگاه وسترن و دانشگاه یورک که رتبه هایی بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی را دارند. در این رنکینگ، دانشگاه مک مستر، دانشگاه کویین در کینگستون، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه کلگری نیز رتبه هایی بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ را به خود اختصاص داده اند. دانشگاه لاوال و دانشگاه کبک نیز حائز رتبه هایی بین ۲۰۱ تا ۲۵۰ دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی شده ‌اند. دانشگاه دالهاوزی، دانشگاه اتاوا و دانشگاه ویکتوریا نیز رتبه هایی بین ۲۵۱ تا ۳۰۰ را در در بین دانشگاه های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی از آن خود کرده اند.

 

تحصیل روانشناسی در ترکیه

به علل مختلفی تحصیل روانشناسی در ترکیه را نیز می توان از گزینه های بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی مشتاق تحصیل روانشناسی در خارج از کشور به حساب آورد. اولا دانشجویان ایرانی برای اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی از کشور ترکیه مشکلی ندارند و و به علت نزدیکی این کشور به ایران امکان دیدار با خانواده برای دانشجویان به راحتی ممکن است. همچنین هزینه های تحصیل روانشناسی در ترکیه نیز از بسیاری از کشورهای دنیا کمتر است. علاوه بر این باید در نظر داشت که اعتبار بین المللی دانشگاه های ترکیه بسیار بالاست و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می توانند در در بسیاری از کشورهای پیشرفته مشغول به کار شوند.

 

تحصیل روانشناسی در آلمان

آلمان را نیز می ‌توان یکی دیگر از اصلی ‌ترین کاندیداهای انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آورد. به طور کلی تحصیل در آلمان به علت هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی دانشجویی و همچنین اعتبار بالایی دانشگاه های این کشور به صرفه است. در اکثر دانشگاه های کشور آلمان به‌ حدی شهریه تحصیلی پایین است که می ‌توان تحصیل در این کشور را تقریباً رایگان دانست. طبیعتا ورود به دانشگاه ‌های آلمان نیز سختی های خاص خود را دارد و فقط افرادی که دارای شایستگی های بالایی هستند می توانند از دانشگاه‌ های این کشور پذیرش بگیرند. ارائه مدرک زبان آلمانی نیز از اساسی ترین شرایط ورود به دوره های تحصیل روانشناسی در آلمان است. البته شاید معدود دوره های تحصیل روانشناسی در آلمان به زبان انگلیسی نیز در برخی دانشگاه ‌های این کشور بتوان یافت. البته برای ورود به آنها نیز مدرک زبان انگلیسی معتبر با نمره بالا لازم است. بهترین دانشگاه‌های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در آلمان هستند عبارتند از: دانشگاه هومبولت برلین، دانشگاه آزاد برلین و دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ که اولین مورد رتبه ۳۸ دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی را از آن خود کرده و دو دانشگاه دیگر نیز رتبه هایی بین ۵۱ تا ۱۰۰ را درزمینه روانشناسی در میان دانشگاه‌های دنیا به خود اختصاص داده اند. دیگر دانشگاه‌های معتبر این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در  آلمان هستند عبارتند از: دانشگاه هایدلبرگ، دانشگاه مانهایم، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه کلن، دانشگاه ماربورگ، دانشگاه آخن، دانشگاه بوخوم، دانشگاه فنی درسدن، دانشگاه کنستانت، دانشگاه لایپزیگ، دانشگاه گوتینگن، دانشگاه یولیوس ماکسیمیلیان ورزبورگ و دانشگاه ینا که همگی در رتبه ‌بندی دانشگاه های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی بین رده ۱۰۱ تا ۳۰۰ برای خود جایگاهی دست و پا کرده اند.

 

تحصیل روانشناسی در ایتالیا

ایتالیا نیز به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می تواند یکی از گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آید. در این کشور اروپایی هزینه های تحصیل نسبت به اکثر کشورهای این قاره بسیار مناسب است و امکان تحصیل به زبان ایتالیایی در تمامی دانشگاه این کشور و به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌ های این کشور برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در ایتالیا هستند عبارتند از: دانشگاه ساپینزا رم و دانشگاه پادوا که هر دو رتبه هایی بین ۵۱ تا ۱۰۰ را در میان دانشگاه‌ های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی از آن خود کرده اند. دیگر دانشگاه های برتر این کشور که ارائه دنده دوره های تحصیل روانشناسی در ایتالیا هستند عبارتند از: دانشگاه کاتولیک ساکرو کور، دانشگاه بولونیا، دانشگاه میلان و دانشگاه بیوکا میلانو.

 

تحصیل روانشناسی در فرانسه

برای مشتاقان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور، فرانسه نیز می تواند یک گزینه عالی به حساب آید. در اکثر دانشگاه های این کشور هزینه تحصیل بسیار پایین است و در مقایسه با کشورهای انگلیسی زبان تحصیل در فرانسه بسیار به صرفه است. همچنین دانشگاه این کشور از اعتبار بین‌ المللی بسیار مناسبی برخوردارند. برترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در فرانسه هستند عبارتند از: دانشگاه سوربن، دانشگاه PSL، دانشگاه پاریس و دانشگاه مارسی که همگی در رنکینگ دانشگاه های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی رتبه ‌هایی بین ۱۰۱ تا 300 را از آن خود کرده اند.

 

تحصیل روانشناسی در روسیه

کشور روسیه نیز به علل مختلفی برای دانشجویان ایرانی یک مقصد مهاجرت تحصیلی بسیار مناسب به حساب می ‌آید. دانشگاه های این کشور از اعتبار بالایی در سطح بین المللی برخوردارند. همچنین هزینه های تحصیل در این کشور نسبت به اکثر کشورهای اروپایی بسیار پایین ‌تر است. دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزای دانشجویی از این کشور نیز با مشکلی مواجه نخواهند بود و به همین دلیل می ‌توان روسیه را جزو گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی دانست. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در روسیه هستند عبارتند از: دانشگاه ملی تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی اقتصاد و دانشگاه ایالتی لومونوسوف مسکو.

 

تحصیل روانشناسی در نروژ

بسیاری از مشتاقان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور، نروژ را بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب می ‌آورند. دلایل مختلفی برای این موضوع می ‌توان ذکر کرد که مهمترین آن ها وجود بازار کار مناسب پس از اتمام دوره تحصیل در کشور نروژ برای متخصصان روانشناسی است. همچنین باید در نظر داشت که اعتبار و رتبه بین المللی دانشگاه های نروژ نیز در سطح بسیار مناسبی قرار دارد. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در نروژ هستند عبارتند از: دانشگاه اسلو، دانشگاه برگن و دانشگاه علم و صنعت نروژ که رتبه هایی بین ۱۰۱ تا ۲۵۰ را در میان دانشگاه ‌های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی از آن خود کرده ‌اند.

 

تحصیل رشته روانشناسی در اتریش

کشور اتریش را به عنوان مهد روانشناسی در دنیا به حساب می آورند و به همین دلیل بسیاری از علاقمندان این رشته از سراسر دنیا از جمله کشور عزیزمان ایران مشتاق ورود به دوره های تحصیل روانشناسی در اتریش هستند. اما ورود به دانشگاه های اتریش برای تحصیل روانشناسی کار چندان ساده ای نیست. زیرا دانشگاه های این کشور ظرفیت بسیار محدودی داشته و در صورتیکه متقاضیان ورود به دوره روانشناسی زیاد باشند آزمون ورودی برگزار می کنند. بهترین دانشگاه های روانشناسی اتریش، دانشگاه وین و دانشگاه اینسبروک می باشند که در رنکینگ های بین المللی نیز رتبه های فاخری را از آن خود کرده ‌اند. دانشگاه خصوصی زیگموند فروید وین نیز رشته روانشناسی را در اتریش ارائه می نماید که این دانشگاه نیز از دانشگاه های بسیار معتبر در سطح اروپا به شمار می‌ رود. در دانشگاه های دولتی اتریش هزینه تحصیل رشته روانشناسی در کلیه مقاطع تحصیلی 750 یورو در هر ترم معادل ۱۵۰۰ یورو در هر سال تحصیلی می باشد که در مقایسه با اکثریت قاطع کشورهای دنیا رقمی فوق ‌العاده ناچیز به حساب می ‌آید و با توجه به ارزش بالای تحصیل در دانشگاه ‌های این کشور و اعتبار بالای آنها در دنیا، تحصیل روانشناسی در اتریش کاملاً به صرفه می باشد. در آخرین رنکینگ اعلام شده توسط موسسه کیو اس برای سال ۲۰۲۰ میلادی در زمینه تخصصی روانشناسی، دانشگاه وین رتبه ای بین ۱۵۱ تا ۲۰۰ را در میان دانشگاه‌ های دنیا به خود اختصاص داده است و بهترین دانشگاه کشور اتریش در زمینه روانشناسی به حساب آمده است. طبیعتا برای ورود به دوره های تحصیل روانشناسی در اتریش دانشجویان باید تسلط بالای بهی زبان آلمانی پیدا کرده و مدرک زبان آلمانی معتبر ارائه نمایند.

 

تحصیل روانشناسی در آمریکا

اگر به رنکینگ دانشگاه های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی نگاهی بیندازیم می بینیم که بیشترین دانشگاه‌ هایی که در صدر رتبه بندی قرار دارند از کشور آمریکا هستند و طبیعتاً به همین دلیل می ‌توان این کشور را بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آورد. اما غیر از این موضوع باید در نظر داشت که در کشور آمریکا بازار کار رشته روانشناسی نیز بسیار مناسب است و فارغ ‌التحصیلان این رشته از دانشگاه‌ های این کشور می ‌توانند پس از تحصیل، ویزای کار دریافت نموده و مشغول به کار شوند و در نهایت اقامت دائم آمریکا را نیز به دست آورند. درآمد روانشناسان در آمریکا نیز رقم مناسبی است. البته باید در نظر داشت که برای ورود به دانشگاه های آمریکا در رشته روانشناسی حتماً باید مدرک زبان انگلیسی معتبر همچون آیلتس و تافل با نمره بالا ارائه نمود و نمرات متقاضیان در دروس مربوطه نیز باید بالا باشد. بهترین دانشگاه‌ های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در آمریکا هستند عبارتند از: دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشگاه برکلی کالیفرنیا، دانشگاه ucla یا لس آنجلس کالیفرنیا، دانشگاه ییل، دانشگاه ام آی تی، دانشگاه آن آربور میشیگان، دانشگاه نیویورک، دانشگاه کلمبیا، دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه پرینستون، دانشگاه نورث وسترن، دانشگاه دوک، دانشگاه تگزاس در آستین، دانشگاه ایلینوی، دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو، دانشگاه کارنگی ملون، دانشگاه کورنل، دانشگاه مدیسن ویسکانسین، دانشگاه ایالتی میشیگان، دانشگاه ایالتی اوهایو و دانشگاه توین سیتیز در مینه سوتا که همگی رتبه هایی بین ۱ تا ۴۷ را در میان دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی از آن خود کرده اند. جالب اینجاست که در میان 10 دانشگاه برتر دنیا در زمینه روانشناسی 7 دانشگاه متعلق به کشور آمریکاست.

 

تحصیل روانشناسی در استرالیا

کشور استرالیا را نیز می توان یکی دیگر از اصلی ترین گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آورد. البته همانند سایر کشورهای انگلیسی زبان، هزینه تحصیل روانشناسی در استرالیا نیز بالاست. اما درست مانند این کشورها در استرالیا نیز طیف وسیعی از بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ارائه می گردد که می تواند شرایط را برای زندگی دانشجویی و تحصیل آنان ساده ‌تر کند. بازار کار این رشته نیز در استرالیا بسیار مناسب است و به همین علت بسیاری ترجیح می دهند از طریق تحصیل روانشناسی در استرالیا شانس کار در این رشته و در نهایت اخذ اقامت دائم این کشور مهاجر پذیر را به دست آورند. بهترین دانشگاه‌ های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در استرالیا هستند عبارتند از: دانشگاه ملبورن، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه سیدنی و دانشگاه ملی استرالیا که همگی رتبه هایی بین ۱۷ تا ۳۱ را در میان دانشگاه‌ های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی از آن خود کرده اند. دیگر دانشگاه های برتر این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در استرالیا هستند عبارتند از: دانشگاه مکواری، دانشگاه موناش، دانشگاه وسترن استرالیا، دانشگاه فنی کوئینزلند، دانشگاه وسترن سیدنی، دانشگاه کرتین، دانشگاه دیکین، دانشگاه گریفیث، دانشگاه لاتروب، دانشگاه آدلاید، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه کاتولیک استرالیا، دانشگاه فلیندرز، دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه ولونگونگ که همگی رتبه هایی بین ۵۱ تا 250 را در میان دانشگاه‌ های دنیا در زمینه روانشناسی دارا هستند.

 

تحصیل روانشناسی در هلند

برای مشتاقان تحصیل روانشناسی در خارج از کشور که ترجیح می ‌دهند این رشته در اروپا تحصیل کنند، کشور هلند نیز می تواند یک گزینه ایده‌ آل به حساب آید. اولاً بازار کار رشته روانشناسی در کشور هلند بسیار مناسب است و متخصصان این رشته در این کشور از درآمد مناسبی نیز برخوردارند. دوما دانشگاه های کشور هلند از اعتبار و رتبه بین المللی بسیار مناسبی برخوردارند و فارغ التحصیلان آنها نه تنها در این کشور بلکه در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حتی سایر کشورهای پیشرفته دنیا می توانند به راحتی به کار مشغول شود. هزینه تحصیل در دانشگاه های این کشور نیز نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به ویژه کشورهای انگلیسی زبان مناسب بوده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در اکثر دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین‌المللی فراهم است. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در هلند هستند عبارتند از: دانشگاه آمستردام، دانشگاه اوترخت و دانشگاه لایدن که به ترتیب رتبه های ۱۵، ۳۵ و ۴۷ را در میان دانشگاه ‌های دنیا در زمینه تخصصی روانشناسی از آن خود کرده اند. دیگر دانشگاه های برتر این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در هلند هستند عبارتند از: دانشگاه اراسموس روتردام، دانشگاه ماستریخت، دانشگاه رادبود، دانشگاه تیلبرگ، دانشگاه گرونینگن، دانشگاه وریج آمستردام، دانشگاه فنی آیندهوون و دانشگاه توئنته که همگی رتبه هایی بین ۵۱ تا ۲۵۰ را در میان دانشگاه های دنیا به خود اختصاص داده اند.

 

تحصیل روانشناسی در انگلیس

کشور انگلیس را نیز می ‌توان یکی دیگر از اصلی ترین گزینه های انتخاب بهترین کشور برای تحصیل روانشناسی به حساب آورد. اگر به لیست برترین دانشگاه های دنیا در زمینه روانشناسی دقت کنیم، پس از آمریکا دانشگاه های انگلستان بهترین رتبه ها را به خود اختصاص داده ‌اند.  بازار کار رشته روانشناسی در انگلیس نیز بسیار مناسب است و متخصصان این رشته در کشور انگلستان از درآمد مناسبی برخوردارند. به همین علت فارغ التحصیلان دوره های تحصیل روانشناسی در انگلیس اغلب می توانند ویزای کار این کشور را دریافت نموده و در نهایت اقامت دائم این کشور را نیز اخذ نمایند. بهترین دانشگاه های این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در انگلیس هستند عبارتند از: دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کالج لندن یا یو سی ال، دانشگاه کینگز کالج لندن، مدرسه اقتصاد لندن و دانشگاه منچستر. دیگر دانشگاههای برتر این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی در انگلیس هستند عبارتند از: دانشگاه کاردیف، دانشگاه دورهام، دانشگاه نیوکاسل، دانشگاه وارویک، دانشگاه بیرمنگام، دانشگاه بریستول، دانشگاه اکستر، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه کنت، دانشگاه ساوتهمپتون، دانشگاه یورک، دانشگاه گلدسمیت، دانشگاه لافبورو، دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه شفیلد، دانشگاه باث، دانشگاه لیدز، دانشگاه سنت اندروز، دانشگاه شهر لندن، دانشگاه لنکستر، دانشگاه رویال هالووی لندن، دانشگاه ابردین، دانشگاه لیورپول، دانشگاه ساری، دانشگاه ترنت ناتینگهام، دانشگاه بلفاست، دانشگاه لستر، دانشگاه ریدینگ، دانشگاه استرلینگ، دانشگاه برونل لندن و دانشگاه آلستر.

 

تحصیل روانشناسی در اسلواکی

کشور اسلواکی در سال‌ های اخیر به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان ایرانی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به شمار می رفته است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر نیست. تحصیل روانشناسی در اسلواکی هم به زبان انگلیسی و هم به زبان اسلواک ارائه می شود. اما در صورتی که فردی بتواند مدرک زبان اسلواک ارائه نموده و به تحصیل روانشناسی در اسلواکی به زبان اسلواک بپردازد، شانس تحصیل به صورت رایگان در این کشور عضو اتحادیه اروپا را خواهد داشت. در غیر این صورت باید سالی ۳ هزار یورو شهریه به دانشگاه های کشور پرداخت نماید. بهترین دانشگاه این کشور که ارائه دهنده دوره های تحصیل روانشناسی است، دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا می باشد که این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هم بوده است. از این رو دانشجویان ایرانی که قصد دارند پس از اتمام دوره تحصیل در اسلواکی به ایران بازگشته و در وطن خود مشغول به کار شوند، مشکلی در زمینه معادل سازی و ارزشیابی مدارک خود در ایران نخواهند داشت.

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل رشته روان شناسی در خارج از کشور و دریافت وقت مشاوره از طریق شماره ذیل با موسسه علم و هنر میثاق تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662181

اینستاگرام ماکانال ما
مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top