امروز: یکشنبه 24 تیر 1403

موسسه علم و هنر میثاق

خدمات اعزام دانشجو به اتریش و اسلواکی

با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شماره ثبت:31214

 • تلفن

  ۸۱ ۲۱ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • فاکس

  ۴۸ ۲۲ ۶۶ ۸۸ - (۰۲۱)

 • ایمیل

  paziresh.tahsili@gmail.com

دانشگاه پاول جوزف شافاریک

یکی از دانشگاه های معتبر کشور اسلواکی دانشگاه پاول جوزف شافاریک می باشد که آن را در زبان انگلیسی Pavol Jozef Šafárik University و در زبان اسلواک Slovak Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach می نامند. این دانشگاه که در سال 1959 در قالب 5 دانشکده فعالیت خود را شروع کرد، در شهر کوشیتسه واقع شده و وجه تسمیه آن نیز فیلسوف، مورخ و شاعری به همین نام بوده که در قرن نوزدهم از مفاخر کشور اسلواکی به شمار می رفته است.

 

 • دانشگاه پاول جوزف شافاریک
 • تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی
 • تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

در حال حاضر رتبه دانشگاه پاول جوزف شافاریک بر اساس اعلام سیستم رتبه بندی شانگهای بین 900 تا 1000 در میان دانشگاه های دنیا می باشد . دانشگاه پاول جوزف شافاریک، میزبان 8000 دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است که 1000 نفر از آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

خوشبختانه در لیست اعلام شده توسط وزارت علوم ایران برای سال تحصیلی 2020 2021، نام دانشگاه پاول جوزف شافاریک را می توان در میان دانشگاه های مورد تایید در کشور اسلواکی مشاهده نمود. این بدین معناست که افرادی که در رشته های غیر پزشکی در این دانشگاه وارد دوره های تحصیلی شوند، مدارکشان پس از بازگست به ایران قابل ارزشیابی می باشد.

طبیعتا برای دانشجویانی هم که قصد دارند پس از تحصیل در اسلواکی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند، این دانشگاه محل مناسبی برای تحصیل به شمار می رود. زیرا دانشگاه پاول جوزف شافاریک سیستم آموزشی خود را کاملا منطبق با استانداردها و دستورالعمل های اتحادیه اروپا تنظیم کرده است و یک سیستم ارزیابی کیفیت داخلی نیز برای حفظ و ارتقاء کیفیت آموزش و تحقیقات پیش بینی کرده است و همین موارد موجب شده که مدارک تحصیلی این دانشگاه در کشورهای معتبر و پیشرفقته اروپا چون اتریش و آلمان نیز دارای اعتبار باشد.

 

تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

شرایط تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی درست به مانند سایر دانشگاه های برتر این کشور مانند دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا می باشد. دوره های تحصیلی ارائه شده در این دانشگاه به زبان های انگلیسی و اسلواک ارائه می گردد.

طول دوره های تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی در مقطع کارشناسی 3 تا 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 تا 3 سال و در مقطع دکتری3 تا 4 سال می باشد.

 

هزینه تحصیل در دانشگاه پاول جوزف شافاریک اسلواکی

طبیعتا هزینه تحصیل در دانشگاه پاول جوزف شافاریک اسلواکی هم به مانند سایر دانشگاه های این کشور می باشد و برای رشته های مختلف متفاوت است. به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه پاول جوزف شافاریک اسلواکی در رشته پزشکی سالی 9500 یورو، در رشته دندانپزشکی 11 هزار یورو، و کلیه رشته های زیرشاخه علوم انسانی حدود 3000 یورو می باشد. طبیعتا رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت این شهریه ها می باشد و در صورتی که داوطلب بتواند مدرک زبان اسلواک ارائه کند، تحصیل وی به این زبان کاملا رایگان خواهد شد.

همچنین شهر کوشیتسه که این دانشگاه در آن واقع شده است شهری ارزان تر از پایتخت اسلواکی یعنی براتیسلاوا می باشد و حتی بسته به سبک زندگی، دانشجو ممکن است با ماهی ۵۰۰ یورو هم حتی بتواند کلیه امورات مربوط به زندگی دانشجویی روزمره خود را پوشش دهد. این شهر در حدود 240 هزار نفر جمعیت داشته و از این نظر نیز دومین شهر اسلواکی به شمار می رود و به علت حضور دانشگاه هایی چون دانشگاه پاول جوزف شافاریک و دانشگاه فنی کوشیتسه، یک شهر دانشجویی نیز محسوب می شود که در  نزدیکی مرز کشورهای اوکراین و لهستان قرار گرفته است.

 

دانشکده های دانشگاه پاول جوزف شافاریک کوشیتسه

در حال حاضر تعداد دانشکده های دانشگاه پاول جوزف شافاریک کوشیتسه ۵ مورد می باشد که جدیدترین و جوان ترین آن ها دانشکده هنر می باشد که در سال 2007 میلادی تاسیس شد. لیست دانشکده های دانشگاه پاول جوزف شافاریک کوشیتسه شامل این موارد می شود:

- دانشکده پزشکی

- دانشکده علوم

- دانشکده حقوق

- دانشکده مدیریت دولتی

- دانشکده هنر

به طور کلی در دانشکده های دانشگاه پاول جوزف شافاریک کوشیتسه، ۱۶۴ دوره و برنامه تحصیلی ارائه می شود که ۹۶ مورد آن در مقطع کارشناسی، ۶۴ مورد در مقطع کارشناسی ارشد و ۴ مورد در مقطع دکتری می باند. رشته هایی چون فلسفه هنر، و فلسفه اجتماعی و کار، علوم سیاسی علوم ارتباطات و همچنین روان شناسی، در این دانشگاه متقاضیان زیادی را همه ساله برای اخذ پذیرش دارند. اما طبیعی است که هر دانشگاهی که رشته پزشکی و دندانپزشکی را ارائه نماید، بخش عمده ای از متقاضیان ورودی آن مختص این رشته باشد و در مورد دانشگاه پاول جوزف شافاریک نیز دقیقا به همین صورت است.

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

دانشکده پزشکی این دانشگاه پس از دانشکده پزشکی مارتین جسینیوس دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا، دومین دانشکده پزشکی معتبر کشور اسلواکی به شمار می رود و از این نظر اعتبار مناسبی می توان برای مدرک تحصیلی اخذ شده در این دانشگاه در کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قائل بود. طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی 6 سال یا 12 ترم تحصیلی می باشد. تا کنون بیش از 12 هزار فارغ التحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی از این دانشگاه خارج شده و وارد بازار کار شده اند.

این دانشگاه برای ورود به دوره های تحصیل پزشکی هیچ گونه شرایط سنی خاصی ندارد و شرط معدل نیز برای ورود به این دوره ها تعیین نشده است. همچنین هیچ گونه محدودیت ظرفیتی هم برای ورود دانشجویان بین المللی به دوره های پزشکی این دانشگاه تعیین نشده است. از اصلی ترین مزیت های تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی، امکان تحصیل به زبان انگلیسی و بدون ارائه مدرک زبان است. البته بدیهی است که داوطلب حتما باید بتواند توانایی کافی در درک و بیان به زبان انگلیسی داشته و در آزمون ورودی پزشکی این کشور که به زبان انگلیسی برگزار می شود نیز به سوالات به درستی پاسخ دهد. اما مانعی به اسم ارائه مدرک زبان مانند آیلتس برای تحصیل در این کشور به هیچ وجه وجود ندارد و لازم نیست داوطلبان ماهها درگیر کسب نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه های این کشور شوند.

برای شرکت در آزمون ورودی دوره های تحصیل پزشکی در اسلواکی در این دانشگاه، باید در ماه می میلادی ثبت نام نموده و در ماه جولای در این آزمون که در خود این دانشگاه برگزار می گردد، شرکت نمود که مفاد آزمون، دروس شیمی و زیست شناسی است. البته موسسه علم و هنر میثاق منابع امتحان و نمونه سوالات را در اختیار عزیزانی که از طریق این موسسه برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام می نمایند قرار می دهد و از این نظر جای هیچ گونه نگرانی نیست. در ضمن باید در نظر داشت که تجربه سال های متمادی نشان داده که کلیه متقاضیان اعزامی توسط این موسسه به اسلواکی، موفق به قبولی در آزمون های ورودی پزشکی این کشور شده اند.

دانشکده پزشکی دانشگاه پاول جوزف شافاریک، حدودا 70 موسسه و واحد تحقیقاتی، درمانی و آزمایشگاهی را در زیرمجموعه خود دارد. بیمارستان پاستور در شهر کوشیتسه اصلی ترین مکانی است که در آن دانشجویان پزشکی این دانشگاه می توانند به صورت عملی آموخته های خود را ارائه نمایند و تجربه عملی بیاندوزند. آموزش های تئوری همراه با تجریبات عملی در این دانشگاه موجب شده فارغ التحصیلان پزشکی آن در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا، و حتی کانادا، آمریکا، استرالیا، نیوزاند و انگلستان بتوانند به راحتی جذب سیستم بهداشت و درمان این کشورها شوند.

اما تنها مساله موجود عدم تایید این دانشگاه توسط وزارت بهداشت ایران است که موجب می شود دانشجویان رشته های علوم پزشکی که قصد دارند پس از تحصیل به ایران برگردند و در کشور خود به کار مشغول شوند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب نکنند و برای این افراد تنها گزینه مورد تایید وزارت بهداشت، دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا می باشد. همان طور که پیش تر ذکر شد این مشکل در زمینه رشته های غیر از علوم پزشکی وجود ندارد و این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم کشورمان می باشد.

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دانشگاه های اسلواکی و همچنین دریافت وقت مشاوره، با موسسه علم و هنر میثاق دارای مجوز رسمی اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق شماره ذیل تماس حاصل فرموده یا فرم مشاوره را تکمیل فرمایید:

021-88662181

اینستاگرام ماکانال ما
مطالب مرتبط

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top